REEL Rock Film Tour 08 İstanbul Gösterimi

Bu yıl 8.si düzenlenen Reel Rock Film Gösterimi, Toros Kamp Sponsorluğunda YTÜDAK / YDK  / tirmanis.org işbirliği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek!

22 Kasım 2013/Cuma, Saat 19.00-22.00 arasında YTÜDAK ( Yıldız Teknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü) ev sahipliğinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, Oditoryum Büyük Salonda gerçekleştirilecek bu gösterime tüm tırmanış camiasi davetlidir.

 

  • Sensei, ünlü Japon kaya tırmanıcısı Yuji Hirayama’ nın şimdiye kadarki en zor projesini gerçekleştirmek için Amerikalı genç kısa kaya tırmanıcısı Daniel Woods ile Borneo’da bir araya gelmesinin hikayesi.

 

  • High Tension (Yüksek Gerilim) Everest’te dünyanın en güçlü iki alpinisti Ueli Steck ve Simone Moro’nun bir grup kızgın sherpa tarafından saldırıya uğraması üzerine gelişen, sherpaların, batılı tırmanıcıların, ve tur şirketlerinin taraf oldukları tartışmaların üzerine bir film.

 

  • Spice Girl, genelde erkeklerin hakim olduğu, sıkı etik kodları ve tehlikesi ile ünlenmiş İngiliz geleneksel tırmanış camiasında kendini göstermiş bir kadın tırmanıcının, Hazel Findlay’in hikayesi. Ingiltere’de E9 (son derece zor, son derece tehlikeli) derecesini tırmanmış ilk kadın olan Hazel, bu filmde Emily Harrington ile beraber Fas’ta Taghia Kanyonundaki duvarlar ile yüzleşiyor.

 

  • Stonemasters, Amerika ‘nın tırmanış dünyasının kalbi Yosemite’nin en önemli yılları olan erken dönemi ve bu yılların efsanevi tırmanıcıları üzerine bir belgesel.

Tırmanışla kalın.

tirmanis.org & YTÜDAK & YDK

1456113_10151809928742800_1802120055_n

Organizasyonun Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/events/721281231234111

Resmi Tanıtım Videosu:

About Burak Çağatay Gülmez

Check Also

Soğuk Rahatsızlıkları Dersi

06 Aralık 2018 akşamı, Yıldız Teknik Üni. Beşiktaş Kampüsünde, çok sayıda Marmara’lı arkadaşımızın da katılımı …